מי הם הלקוחות שירוצו לספר?


המפתח להצלחה הוא, שלא יהיו לך לקוחות, אלא שיהיו לך לקוחות חוזרים ונלהבים. לקוחות נלהבים הם לקוחות כל כך מרוצים ממך או מהשירות שלך, עד שהם מספרים עליך ועל העסק שלך בהתרגשות לאחרים. למד להפוך את לקוחותייך לחסידי העסק שלך.

ראשית, אתה רוצה שלקוחותיך ידברו ויספרו על העסק והארגון שלך. כיצד תעשה זאת? א. אם תעבור את ציפיותיהם – הם יהיו מרוצים, יספרו וידברו עליך בשמחה. ב. אם לא תתן להם את מה שהם מצפים לו – הם יהיו לקוחות לא מרוצים, שגם הם יספרו לאחרים עליך!

לקוח לא-מרוצה מספר בממוצע ל-9-10 אנשים על ההתנסות הרעה שלו. לקוח מרוצה מספר בממוצע רק ל-5 אנשים. כדי לשמור על האיזון, על כל לקוח לא-מרוצה, צריכים להיות לך 3-8 לקוחות מרוצים. הצלחת העסק שלך תלויה בהם! התייחס אליהם בצורה יוצאת מן הכלל והם יהיו מקור הפרסום והשיווק הכי טוב שלך.

באופן טבעי, אנשים מצפים למוצר ולשירות טוב. לכן, לקוח מרוצה עדיין אינו מבטיח הצלחה. כל עוד שהלקוחות לא מקבלים יחס גרוע ממה שציפו לו, הם ממשיכים להיות מרוצים. אך לא זו הסיבה שלקוחותיך יהיו נאמנים ויספרו עליך בהתלהבות מפה לאוזן. עליך לעשות כל מה שביכולתך כדי ליצור לקוחות נלהבים שיספרו עליך לחבריהם. ענה על השאלות הבאות: א. מה הלקוחות מצפים ממני/מהארגון שלי/מהמוצרים שלי? ב. מהן האפשרויות והדרכים המיוחדות "לתגמל" לקוחות אלו? ג. מה עוד אני יכול לעשות במסגרת עבודתי כדי ליצור נאמנות בקרב לקוחותיי?

כיצד עושים זאת?

א. תגמל את לקוחותיך על היותם בקשר איתך. הסוד הוא לגלות מתי, איפה, ואיך לעשות זאת. זה לא מחייב בהכרח השקעה כספית כדי להפתיע ולספק אותם. ב. זכור והשתמש בשמותיהם הפרטיים. אנשים אוהבים לשמוע את שמם בכל הזדמנות. ג. זכור העדפות אישיות שלהם והתייחס אליהן בהזדמנות המתאימה. זה יראה להם שאתה באמת מכיר אותם ושאכפת לך מהם. ד. הייה איתם בקשר גם לאחר המכירה. ודא שהמוצר הגיע אליהם. שאל אם יש להם שאלות לגביו או שהם צריכים עזרה כלשהי. ציין שתשמח לשמוע את דעתם על המוצר. ה. (UPOD (Under Promise Over Deliver- הבטח פחות ובצע יותר.

דוגמאות: הרמת כוסית… טיול… הרצאה … כרטיס ברכה….טל' לחג שמח… הוקרות… מתנה קטנה… הנחה… בונוס…

יש שפע של רעיונות שאת חלקם הזכרתי. עלינו להיות יצירתיים ולחשוב על דברים שעדיין עוד לא עשינו ולהפתיע את לקוחותינו. בכך, אנו נבטיח קשר לטווח ארוך איתם והם יספרו עלינו בהתלהבות לחבריהם ומכריהם.

האם יש משהו שונה ומיוחד שעשיתם עם הלקוחות שלכם כדי לתגמל אותם ולהראות להם שאתם מעריכים אותם?

לפרטים לגבי סדנת "בניית אתר - עשה זאת בעצמך" לחצו פה.

#שימורלקוחות

  • Black YouTube Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black Pinterest Icon
  • Black Instagram Icon
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black
  • Google+ Basic Black
עכבו אחרי
פוסטים נבחרים
פוסטים אחרונים
logo-new-2-e1607892362348.png

האתר נבנה ועוצב ע"י

הרופא 42, חיפה    טל: 054-4494607