איך לכתוב פוסט ברשתות חברתיות?

6.12.2017

 

 

פרסום פוסט ברשתות חברתיות כמו פייסבוק ולינקדאין איננו דבר שצריך לעשות כדרך אגב. הגולש של ימינו מוצף בפוסטים מכל כיוון ואם אין לנו משהו ממש מעניין להגיד לו, הוא לא יטרח לבזבז עלינו זמן ורוב הסיכויים שהוא יתעלם מאיתנו בעתיד. לכן אנחנו צריכים לשמור כי כל פוסט אשר אנו מעלים ברשתות החברתיות עומד בסטנדרטים כדי לצבור תאוצה, לעניין את הקורא ולהפוך ויראלי.

 

במאמר זה הכנתי עבורכם רשימת טיפים על מנת שכל פוסט שאתם מעלים ברשתות החברתיות יהיה מובן ומעניין לקורא:

 

1. כותרת - כל פוסט נהדר מתחיל בכותרת שתופסת את תשומת הלב של הקורא, ומחייבת אותו ללחוץ ולהמשיך לקרוא כדי ללמוד עוד. לקוראים בפייסבוק יש טווח תשומת לב קצר - בסביבות שמונה שניות באורך - והכותרת היא אחד המרכיבים הקריטיים הראשונים שעוזרים לקוראים להחליט אם הם רוצים ללחוץ ולהישאר באתר שלך. למעשה, 60% מהקוראים לא קוראים מעבר לכותרת, שמציעה הבטחה גדולה.

 

כיצד נכתוב כותרת טובה?

 

חשוב  כיצד להפוך את הכותרת למעניינת ככל האפשר. זהו שלב של שאלות שבו אתה מתחיל עם נושא כללי ומצמצם אותו לנושא הספציפי שיעניין את הקוראים שלך. לעיתים כדאי לכתוב את הפוסט כרשימה. "10 רעיונות לעסקים שיכניסו לך כסף!" "שבע טיפים איך לכבוש את נערת חלומותיך". בתמונה המצורפת לפוסט אפשר לכלול גם את הכותרת.

 

מחקר מילות מפתח - כדאי להשקיע זמן במחקר מילים על מנת למצוא כותרת שתדורג היטב במנועי חיפוש.  כלים כמו  Semrush או מתכנן מילות המפתח של גוגל יעזרו לכם למצוא את מילות המפתח המתאימות. כלים אלו גם יראו לכם את היקף התחרות לכל מילת מפתח. כדאי לבחור במילות מפתח ארוכות שיהיו יותר ספציפיות לקהל שאתם מחפשים. לדוגמא "אילוף כלבים" זאת מילת מפתח עם תחרות עצומה ויהיה כמעט בלתי אפשרי להיות מדורג בה אבל "חמשה טיפים איך לאלף את גור הפקינז שלכם" גם תכוון לקהל מאוד ספציפי וגם תהיה קלה יותר לדירוג.

 

כמה נתונים סטטיסטיים שיעזרו לכם בניסוח הכותרת: הכותרת האידיאלית היא בסביבות 60 תווים. כותרות בסביבות 12 עד 14 תווים הן המשותפות ביותר בפייסבוק. כמו כן מצאו שכותרות המסתיימות בסוגריים מרובעים [מחקר חדש] מקבלות כשלושים אחוז יותר הקלקות.

 

2. תמונת הפוסט - בניגוד למסר בכותרת שעובר בקריאה, התמונה צריכה להעביר את המסר באמצעי ויזואלי. הרבה פעמים המסר הפרסומי עובר דרך התת מודע. אם הכותרת היא "חמישה טיפים איך לטפל באסטמה של ילדיכם"  התמונה יכולה להראות ילד עם המשאף שלו והמסר הוא "אתם צריכים לקרוא את הפוסט הזה כדי לעזור לילד שלכם שנמצא באותה סיטואציה" התמונה צריכה להיות מעניינת ומסקרנת מספיק כדי להוסיף לדחף שלנו לקרוא.

 

3. פתיחת הפוסט - הפתיחה צריכה להיות מרתקת מספיק ולשכנע את הקורא לקרוא את שאר הפוסט. פתיחת הפוסט צריכה להיות השלב שבו הקורא משתכנע שכדאי לו להמשיך לקרוא. הפתיחה גם צריכה למסור לקורא על מה נושא הפוסט שהוא עומד לקרוא. זיכרו כי הגולשים לא אוהבים שמוליכים אותם שולל. אם הבטחתם משהו מעניין בכותרת, אתם צריכים לספק את הסחורה או שהחוויה של הקורא מהפוסט תהיה שלילית וכך גם הסיכויים שתצליחו לשווק משהו לקורא המאוכזב.

 

4. פנו תמיד לרגש - אם הצלחתם לגרום לקורא לפחד, להזדעזע, להנהן בהסכמה או לצחוק, אתם בדרך הנכונה.

 

פוסט אחד על מוצצים שנקרעים הצליח השבוע לזעזע מאות אלפי אמהות. פוסט אחר על חיילת שירקו עליה במאה שערים זכה לאלפי שיתופים. פוסטים שמעלים חיוך מהרגע הראשון זוכים להכי הרבה שיתופים. פוסטים בסגנון של "איך תרזי עשרה קילוגרמים בחודש  בחמש דקות אימון ביום" או "איך תהפוך ליזם אינטרנט מצליח בלי להשקיע כסף או לעשות תואר" אמנם מכילים בתוכם מלכודת לפוסט מאכזב כמו שהסברתי כבר אבל עדיין יקראו אותם הרבה מאוד אנשים וחלקם ימצאו את התוכן מעניין ומועיל. גם פה אתם פונים לרגש, לתקווה לעתיד טוב יותר ולשינוי מבורך.

 

5. תת כותרת - כותרת פנימית בתוך הפוסט המסכמת חלק מסוים ממנו. התת כותרת עוזרת למקד את הקורא בנושא ומבהירה למנוע חיפוש על אלו נושאים עיקריים מדבר הפוסט. החוקים לגבי הכותרת חלים גם כאן. נסו לבנות את התת כותרת מעניינת ככל הניתן ולהכניס לתוכה מילות מפתח קשורות.

 

6. התוכן - כאן אנחנו מגיעים לפוסט עצמו. מחקרים שונים מראים כי מאמרים בגודל של בין 2,000 ל 2,300 מילים מצליחים להגיע לדירוג גבוה יותר בתוצאות גוגל. עם זאת גם מאמרים קטנים בהרבה הופכים לויראלים. הכל תלוי בפוסט הספציפי.

 

7. השתמשו במספרים ונתונים - חיקרו והשתמשו בנתונים. למספרים יש כוח ליצור אמינות. אם אתם צריכים לבחור בין "שבעת אלפים עסקים עובדים בשיטת מצליח" לבין "7,032 עסקים עובדים בשיטת משה מצליח" במה הייתם בוחרים? ברור שבשניה כי היא יותר ספציפית ולכן נחשבת יותר אמינה.

 

8. פוסט טוב פונה לכל החושים - עברו הימים שבהם קריאת הפוסט היתה העיקר. כיום אתם יכולים לשלב תמונות וסרטוני וידאו שיאפשרו לקורא מנוחה מהקריאה ויאירו לו את הנושא מזווית אחרת. השתדלו להעלות או לבחור סרטונים באיכות HD שנראים רציניים יותר.

 

9. פתחו דיון עם הקהל - היתרון הגדול של רשתות חברתיות כמו פייסבוק ולינקדאין הוא החלפת דעות עם הקהל. נצלו זאת. גם אם התגובות נראות לכם שליליות, אלו עדיין גולשים שיוצרים עבורכם "באז". עשו לייק לתגובות שקיבלתם ובמידת הצורך שתפו את דעתכם. ישנם גולשים שאם תתנו להם במה לאמר דבר מה בנושא מסוים, הם ינהלו דיון עמוק וישתפו בכל מקום אפשרי את הפוסט. שימו לב לגולשים הללו. הם יכולים להפוך את הפוסט שלכם לויראלי מהר מאוד.

 

10. שתפו את הפוסט בעמוד שלכם ובכל קבוצה רלוונטית לנושא.שיתוף פשוט כזה יביא את הפוסט לידיעתם של אלפי גולשים שכל אחד מהם יכול להיות הבא בתור שישתף אותו.

 

אם המאמר תרם לכם, שיתפו אותו עם חבריכם כדי שגם הם יוכלו להינות ממנו!

 

ואם אתם רוצים ללמוד יותר על איך להגיע ללקוחות חדשים ברשתות חברתיות, הירשמו למגזין החודשי שלי!

 

 

 

Please reload

  • Black YouTube Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black Pinterest Icon
  • Black Instagram Icon
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black
  • Google+ Basic Black
עכבו אחרי
פוסטים נבחרים

Hashtag - מה זה ומתי להתשמש בזה?

18.5.2016

1/10
Please reload

פוסטים אחרונים
Please reload

האתר נבנה ועוצב ע"י

הרופא 42, חיפה    טל: 054-4494607